Gönderen Konu: Balıkçılık malzemeleri  (Okunma sayısı 258 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bilcodweb

  • Nefer
  • *
  • İleti: 50
  • Rep: 0
    • Profili Görüntüle
Balıkçılık malzemeleri
« : Ağustos 10, 2018, 01:36:19 ös »
Balıkçılık malzemeleri
 
 Balıkçılık malzemeleri,  kolayca balık avlamak için olmazsa olmazlardandır. Eski zamanlardan bu yana sadece besin ihtiyacını karşılamak için avlanan balıklar günümüzde buna ek olarak ticaret amacıyla avlanmaktadır.
 
 Balık tutarken zamanlama vb. şeylerin önemli olmasının yanı sıra balıkçılık malzemelerini iyi tanımak da bu amaç için oldukça önemlidir. Malzemelerin nasıl kullanıldığını bilmek, nelere yaradığını ve neleri kolaylaştırdığını bilmek gerekir aynı zamanda doğru kullanılması da balık tutmanın gerekliliklerinden birisidir. Doğru yerde doğru zamanda doğru materyaller ile balık avlamak, ruh sağlığınız açısından size ferahlık sağlayacak olan bir aktivitedir. Günümüzde balıkçılığı ticaret amacıyla yapan insan sayısı fazla iken hobi olarak yapan insan sayısı da gittikçe fazlalaşmaya başlayarak balık tutmayı en tercih edilen hobi haline getirmiştir. Malzemeleri ve diğer alt materyalleri tanıyarak, balık avlama yeteneklerini geliştiren insanlar kendilerine yeni şeyler kattıkları bilinci ile ilerlemektedirler bazıları hobilerini ticarete dönüştürmeye bile başlamıştır.
 
 Balıkçılık malzemeleri balık tutulacak alana göre değişecek şekilde çeşitliliğe sahiptir. Büyük çaplı sularda daha donanımlı malzemeler kullanılırken küçük çaplı sularda daha basit malzemeler kullanılır. Olta, ağ ve zıpkın gibi baş malzemelerden oluşan bu materyaller, balıkçılarda ve bazı spor mağazalarında bulunur. Malzemeler arasında olan olta, sahil kenarlarında daha çok kullanılırken balık ağları daha çok büyük ticaret gemilerinde büyük çaplı avlarda kullanılır. Ağ ile balık yakalamak için bir gemi veya herhangi bir su aracı ile denize açılmak gerekmektedir, diğerlerine göre bir tık daha özveri ve uğraş gerektiren bu balık avlama türü, büyük miktarda balık elde etmek isteyen avcılar tarafından saha sık kullanılır. Malzemelerin fiyatları yapımındaki parçaların kalite değerine göre değişkenlik gösterebilir.


Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş twitter