İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - GhostRider

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 85
1
Sağlık / GRGB VE LGMON
« : Eylül 27, 2016, 12:39:24 ös »
Gribal enfeksiyon soğuk havalarda herkesi etkisi altına alıyor. Hepimizin bildiği gibi grib’in en büyük ilacı C vitaminidir, ve Limon en büyük C Vitamini deposudur. Sizde gribal enfeksiyondan kurtulmak için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz.

Bütün hastalıklarda olduğu gibi hangi ilacı nerede ve ne zaman kullanacağımızı bilirsek hastalık tedavi süreci ve şekline göre sizi daha az etkileyebiliyor. Peki grip vucuttan en kısa sürede nasıl atılır? Bilinegeldiği üzere limon en çok C vitamini içeren adeta C vitamini deposu bir nimet.Uzmanı olduğu hastalıklarda kendine has C vitamini gerektiren hastalıklar.

Evet hepimizin de bildiği gibi grip olan herkes limona sarılır veya başaka türlü basit yöntemler…
Ancak kullanılan limon yanlış kullanıldığında pek etki etmez diyemeyiz ama sonuç ve tedavi süreci uzar.
Buna bir örnekleme getirecek olursak tıpkı çaya atılan şekerin veya başka maddelerin çayın yararlı fonksiyonlarını değiştirmesi gibi.G‡ay kalbe kuvvet verir ve bedene kuvvet verir o kadar faydalıdır ki çay,içerisine atılan maddeler sonucu çaydaki fayda sağlayan özellikler etkisini kaybeder.

Tıpkı bu örneklemede olduğu gibi limonu da bilinçli kullanmamız gerekiyor.
Nasıl 10 dakikada grip bedenimizi terk eder?
Ayak Gœstlerinizi Ve Topuklarınızı Limonla Ovarak
Ayak üstlerininizi ve ayak topuklarınızı limon ile on dakika masaj yaparcasına ovuşturursanız çok büyük tesir göreceksiniz.Bunun nedeni ise limonun ayak üstlerinden ve topuklardan emiliminin daha hızlı olmasıdır.Ayak ve topuklar emilimin en hızlı olduğu yerlerdendir.Bu şekilde uyguladığınız limon masajı sebebiyle grip vucudunuzu hemen terk etmeye başlayacaktır.

Karabiber Tuz Ve Limon Suyu Gœçlüsüyle Yaptığınız Karışımla
Karabiber, tuz ve limon suyunu karıştırdığınızda grip sizden korkmaya başladı bile…
Bir yemek kaşığı oranında limon suyunun içerisine tuz ve karabiber ekip içtiğinizde en etkili grip ilacını almış olacaksınız.Bu yöntemi uyguladığınız takdirde, uygulamaya başladığınız andan itibaren grip ölmeye başlayacaktır.Bedeniniz bu şekilde gripten arınmış olacaktır.
Burun Tıkanıklığınız Var Gse Limon Uygulaması Yapın
Burun tıkanıklığınız var ise pamuk yardımıyla limon suyunu pamuğa batırarak burun deliklerinize uygulayın, birazdan burnunuz açılacaktır. Rahat nefes almanın hiç de zor olmadığını da göreceksiniz.

Limon suyu ile karıştıracağınız içme suyunu gargara için kullanın ve ağzınızdaki ve ağız yolundaki mikropların ölmesine yardımcı olun.Gki yemek kaşığı oranında limonu yarım su bardağı su ile birleştirin etkisi harika olacaktır.
Limon o kadar kıymetli bir şifa kaynağı ki gün geçtikçe yeni yeni fayları gün ışığına çıkmaktadır.En sevdiğimiz özelliği ise insan bedeninde bağışıklığı çok önemli derecede güçlendirmesi.Bunun yanı sıra ise bedenin bağışıklığı güçlü oldukça vucudun da ne kadar zinde kaldığının bilinmesi gerekmektedir.

Limon her fırsatta tüketilmesi gereken bir enerji ve hastalıklara karşı ise bir direnç kaynağıdır.
Tansiyon hastaları ve kan hastalarının olumlu ve olumsuz etkilerini araştırıp bilip bu şekilde limon tüketmelerigerekmektedir.Limon tansiyon düşürmekle birlikte kanın hareketini hızlandırarak incelmesini de sağlar.Bundan ötürü hasta kimseler bu etkileri göz önünde bulundurarak hareket etmelidirler. Normal insanlar rahat bir şekilde limondan istifade edebilirler.

2
Türkiye'nin Hava Savunması HGSAR

Yerli ve Milli Savunma sistemi HGSAR, savunma sanayimizin en başarılı çalışmalarından biri oldu.


Yerli tank ALTAY, yerli savaş gemilerimiz MGLGEM’ler, yerli füzelerimiz ve yerli insansız hava araçlarımız ANKA-BAYRAKTAR bu koordineli çalışmanın sonucunda ortaya çıktı.
HGSAR HAVA SAVUNMA SGSTEMG
 
Yerli ve Milli Savunma Sanayimizin en büyük başarılarından biri de HGSAR Hava Savunma Sistemleri olarak gösteriliyor. HGSAR-A (Alçak Grtifa Hava Savunma Sistemi) ve HGSAR-O (Orta Grtifa Hava Savunma Sistemi) ROKETSAN ve ASELSAN firmalarının ortak çalışması sonucunda üretildi. HGSAR ROKETSAN’ın ürün broşüründe şu ifadelerle tanıtılıyor:
 
HGSAR Füzeleri, askeri üs, liman, tesis ve birliklerin hava tehditlerinden korunması amacı ile savaş uçaklarına, taarruz helikopterlerine, seyir füzelerine ve insansız hava araçlarına karşı kullanılan hava savunma füzeleridir. HGSAR füzeleri aile bütünlüğü içinde modüler yapıda, farklı platform entegrasyonlarına ve değişen atış kontrol ve komuta kontrol altyapılarına uyumlu şekilde tasarlanmıştır.


BGœYGœK GGžBGRLGGG
Kara Kuvvetleri’nin tabur seviyesindeki birlikleri, 15 kilometre menzilli Hisar-A ve 25 kilometre menzilli Hisar-O sistemlerini nokta ve bölge hava savunma kapsamında, hava hedeflerinin (helikopter, savaş uçağı, GHA, seyir füzesi v.b.) orta irtifada etkisiz hale getirilmesi için kullanacak.
HGSAR projeleri kapsamında; radar, komuta kontrol ve atış kontrol sistemleri ASELSAN, füze sistemleri ise ROKETSAN tarafından geliştiriliyor.
NEDEN GECGKTG?
Hisar-A’nın 2017, Hisar-O’nun ise 2018’de Kara Kuvvetleri’ne teslim edilmesi öngörülüyordu. Ancak Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın yeni taleplerinin olmasından dolayı proje de yenilemeye gidildi. Kara Kuvvetleri projede özellikle füzelerin menzilinin arttırılması ve arayıcı başlığın geliştirilmesi yönünde yeni bir dizi ihtiyaç bildirdi. Hisar projesinde yapılacak değişikliklerle ilk teslimatların 2020 yılında gerçekleştirilmesi ön görülüyor.
40-50 KM MENZGL 20 KM GRTGFA
11 – 12 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara da yapılan Havacılık ve Uzay G‡alıştayı’nda HGSAR-O sisteminin geliştirilerek HGSAR NOKTA adı altında 40-50 kilometre menzilli bir Hava Savunma Sistemi haline getirileceğinin altı çizildi.

UZUN MENZGLLG HAVA SAVUNMA FGœZESGNGN ALT YAPISI
64. Hükümetin Milli Savunma Bakanı Gsmet Yılmaz, Türkiye'nin G‡in ile uzun menzilli hava savunma sistemi ihalesini iptal etmesinin ardından başlatılan milli hava savunma sistemi HGSAR'la ilgili çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü kaydetmişti. G‡in'le sözleşmenin savunma sisteminin milli imkG¢nlarla geliştirilmesi amacıyla iptal edildiğini hatırlatan Bakan Yılmaz, Hisar Hava Savunma Sistemleri projesinde ASELSAN'ın ana yüklenici, ROKETSAN'ın da ana alt yüklenici olarak görev yaptığını belirtmişti. Bakan Yılmaz, bu iki firmanın yanı sıra savunma sanayinde faaliyet gösteren birçok firmanın da hava savunma sistemlerinin alt bileşenlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi süreçlerinde rol aldığını ifade etmişti.
HGSAR-A ve HGSAR-O sistemlerinden alınan tecrübe ve bilgilerle gelecekte HGSAR-U adı altında Yerli ve Milli bir uzun menzilli yüksek irtifa hava savunma sisteminin üretileceği uzmanlar tarafından dile getiriliyor.
SINIRLARI VE GžEHGRLERG KORUYACAK
HGSAR Hava Savunma Sistemi TSK’ya teslim edildikten sonra sınırlarımızın dışından gelebilecek GHA, seyir füzesi, savaş uçakları gibi platformların saldırılarına karşı askerimizi ve şehirlerimizi koruyacak. HGSAR’ın geliştirme ve test faaliyetleri sonlandıktan sonra yani 2020-2021 yılları arasında Silahlı Kuvvetlerinin kullanımında olması bekleniyor.
3
19 havan topu ele geçirildi

HDP'li Gžırnak Belediyesi'nde yapılan arama sonucu 19 adet havan topu ve 1 adet tabanca ele geçirildi.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Gžırnak il merkezindeki Gžırnak Belediyebinasında Terörle Mücadele ekiplerince arama yapıldı.
Güvenlik güçleri, binada 19 adet havan topu ve 1 adet tabanca ele geçirildi.
Havanlar olay yerinde imha edildi.4
Güncel Haber / THY'de 3canlı bomba patladı 36 kişi öldü
« : Haziran 29, 2016, 12:18:59 ös »
Gstanbul'da terör saldırı: 36 ölü, 147 yaralı

Gstanbul Atatürk Havalimanı'nda iki ayrı patlama meydana geldi. Saldırıda 36 kişi hayatını kaybetti.Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar Terminali'nin girişinde ve otoparkta üç ayrı patlama meydana geldi.
Başbakan Yıldırım hain saldırı sonrası havalimanında açıklamalarda bulundu.

36 KGGžG HAYATINI KAYBETTG
Yıldırım, Saldırıda 36 kişi hayatını kaybettiğini duyurdu ve şöyle konuştu:
Saldırıyı DAEGž'in gerçekleştirdiğini işaret etmektedir.
Teröristler ticari taksi ile geldi. 3 canlı bomba da ateş ettikten sonra kendini patlattı
Kaçan bir terörist olduğu değerlendirilmiyor

5
E-ticaret / Alibaba ve aliexpress aynımı farklı mı ?
« : Haziran 27, 2016, 02:57:20 ös »
Alibaba ve Aliexpress Arasında ki Fark Nedir? Ocak 4, 2016 aliexpress  0 Comment alibaba express türkçealibaba nediralibaba toptan alışverişalibaba türkçe,alibaba ve aliexpress farkıaliexpress nediraliexpress türkçe
Merhaba, değerli ziyaretçilerimiz bugün sizler için çok karıştırılan, akıllarda soru işaretleri bırakan bir konuya değineceğiz.
aliexpress nedir
Daha önceki yazılarımızda, Aliexpress nedir? başlığında aliexpress hakkında bilgiler verdik. Aliexpress Türkçe Destek sitesi olarak her geçen gün, yeni yazılarla sizlere destek olmak istiyoruz.
Aliexpress.com’da ürünleri, Türkiye fiyatından oldukça uygun fiyata bulabiliyoruz. Aliexpress.com‘da herkesin ihtiyacına göre ürünler var. Aliexpress’in bu kullanım sıklığı ve ürün çeşitliliği, yanında yeni ticaretler de doğuruyor.
Gœlkemizde, aliexpress.com sıklığı artmasıyla beraber, kullanıcılar G‡in’den getirdikleri ürünlerin ticaretini yapmaya başladılar.
Örneğin, 2-3 TL’ye getirilen bir telefon kabı aliexpress.com’dan Türkiye’ye getirilerek 10-15 TL’ye satılıyor.
Aliexpress.com’dan her türlü ürünü bu kadar ucuza getirebiliyorken, daha ucuza getirebilmenin de bir yöntemi var!
Alibaba.com‘da Aliexpress ile aynı firmanın ürünü, ama farkları var:
Alibaba.com şirketlerin, ihraacat ve ithaalatı için açılmış bir site. Yani alıcı ve satıcı firmaları bünyesinde barındırıyor.
Bu alibaba üzerinden toplu ürünler alabiliyorsunuz ve ekstra indirim olanakları tanınıyor. Fakat alibaba.com’dan alışveriş yapılabilmesi için, şirket evraklarının hazır olması gerekiyor.
Aliexpress.com’da ise tam aksine, bireysel işlemler için kullanılan bir site, eğer bir firmaya sahip değilseniz aliexpress.com’dan da adet adet, siparişler geçerek stok yapıp satabilirsiniz.
Bu yazımız da aliexpress ve alibaba farkını anlattık sıradaki yazımızda görüşmek üzere. 
[/font][/size][/color]

6
Osmanlı Tarihi / Kutül Amare Osmanlı'nın son büyük zaferi
« : Nisan 29, 2016, 05:10:46 ös »
Son büyük zafer: Kut'ül Amare'de neler oldu?Birinci Dünya Savaşı’nda, Osmanlı Ordusu’nun kazandığı son zaferin üzerinden tam 100 yıl geçti.


VGDEO

Zafer, Irak'ın Kut kentinde GngilizOrdusuna karşı elde edilmişti. 29 Nisan 1916'daki bu savaşta Gngilizlerin 6’sı general, 476’sı subay olmak üzere toplam 13 bin 309 askeri esir alındı. Türk ordusu G‡anakkale’deki büyük zaferin hemen birkaç ay sonrasında yeni bir zafere imza atmıştı. Osmanlı Gmparatorluğu ordusunun son zaferi, Britanya'nın da önemli askeri yenilgilerinden biri olarak tarihe geçen bu olay zaman içinde unutuldu.
OSMANLI'NIN GNGGLGZLERE ;DGZ G‡ÖKTGœRDGœGGœ TARGHG ANHint denizinin güvenliğini sağlamak ve Mezopotamya'ya hakim olmak için Irak seferine çıkan Gngiliz birlikleri Selman-ı Pak'ta Türk birliklerine yenilerek Kut-ül Amare'ye çekildiler.
Dicle Nehri kıyısındaki Kut-ül Amare'de konuşlanmış Gngiliz birliklerinin kuşatılmasıyla başlayan muharebe, Gngiliz güçlerinin tamamının Osmanlı Ordusu tarafından esir alınmasıyla bitti.
SAYILARLA KUT KUGžATMASIKUGžATMANIN HARGTASI

GGœN GGœN KUT KUGžATMASI

7
Ülkemden Yenilikler / Ankebut mini insansız aracımız üretildi
« : Nisan 29, 2016, 05:08:46 ös »
Mini insansız araç PKK'nın korkulu rüyası olacakPKK’ya karşı mücadele veren asker ve polisin kullanabilmesi için 'Ankebot' adı verilen mini insansız araç üretildi.
Konya'da bir yazılım firması, özellikle Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütü PKK’ya karşı mücadele veren asker ve polisin kullanabilmesi için  'Ankebot' adını verdiği tank görünümlü uzaktan kumandalı mini insansız araç üretti.
Elfatek Elektronik Gžirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Düzgün, son dönemde güvenlik güçlerinin Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütü PKK’ya karşı yürüttüğü mücadelede şehit ve gazi haberleri üzerine çok üzüntü duymaya başladıklarını söyledi. Polis ve askerlerin tuzaklanmış el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu şehit olduğuna dikkat çeken Düzgün, "Biz de buna karşı ne yapabiliriz diye düşündük. Asker ve polisimizin kullanabilmesi için 10 yıllık bilgi birikimimizi sonucu yazılımını yaptığımız ve son 4-5 yıldır kullandığımız analog oransal joistik uzaktan kumandamızı mini insansız aracımıza entegre ettik" dedi.

GSTENGLEN YERE GGREBGLGR
’Ankebot’ adını verdikleri uzaktan kumandalı mini insansız aracın özellikle yakın veya uzak mesafede asker ve polisin giremeyeceği noktalarda uzaktan kumanda ile kullanılabileceğini ifade eden Düzgün, şunları söyledi:
"Gœzerindeki kamera sayesinde bina içerisini ve yol güzergahı rahatlıkla kontrol edilebilir. Gœzerine yerleştirilecek olan askeri teçhizatla el yapımı bombalara ve terör örgütü üyelerine müdahale edilebilir, bölgeden yaralı tahliyesi yapılabilir. Uzaktan kumandamız 300 metreden 1 kilometreye kadar cihazı kontrol edebilme imkanı sunuyor. Cihazımız sessiz olması için elektrikli motorla yaptık. Gœzerinde 360 derece dönebilen palet var. Ayrıca 48 derece açıyla hareket edebilen namlu mevcut."
AHDE VEFA’ BORCU
Cihazın üzerine isteğe göre her türlü askeri teçhizatın yerleştirilebileceğini de belirten Düzgün, üretimlerinin ilk versiyon olduğunu ve ciddi bir çalışma sonrası bunu daha da geliştireceklerini kaydetti. Gœlkeye karşı bir ahde vefa duyduklarını da dile getiren Düzgün, şöyle konuştu: "Biz bu ülkenin okullarında okuyarak bugünlere geldik. Biz de ekip olarak bu ülkeye olan Vatan ve vefa borcumuzu askerlikten sonra da ödemek istiyoruz. Önümüzdeki dönemde farklı ürünler de yapacağız. Bu bizim için bir başlangıç. Ekibimize bu noktada güveniyorum."
DEVLET DESTEKLG
Analog joistikli uzaktan kumandanın Türkiye’de üretiminin olmadığını ve  ilk defa kendilerinin üretmeye başladığını da ifade eden Düzgün, TGœBGTAK, KOSGEB ve Sanayi Bakanlığımızın ’tekno yatırım’ projelerinden destek alarak uzaktan kumandayı geliştirdiklerini de sözlerine ekledi. ’Ankebot’ firma tarafından Konya’daki Endüstri Zirvesi Fuarı’nı sergileniyor.

8
'Gsrail'de 440 Filistinli çocuk tutuklu var'Gsrail hapishanelerinde tutuklu Filistinli çocuk sayısının, yaklaşık 440 olduğu bildirildi.
Uluslararası G‡ocukları Savunma Hareketi yetkililerinden Beşşar Cemal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Gsrail Hapishaneleri Gdaresi'nden bize ulaşan bilgiye göre, tutuklu Filistinli çocuk sayısı 440 civarında. Bunlardan kimisi yargılandı, kimisi yargılanmak için işlemlerinin tamamlanmasını bekliyor, kimisinin ise sorgu süreci devam ediyor." dedi.

"G‡OCUKLAR PSGKOLOJGK VE FGZGKSEL GHLALLERE MARUZ KALIYOR"
12'si kız, 116 çocuğun yaşlarının 12 ila 15 olduğunu, 10 erkek çocuğunun ise bir suçlama yapılmaksızın idari tutukluluk kapsamında alıkonulduğunu belirten Cemal, çocukların, Ofer, Mecdu ve Haşarun cezaevlerinde bulunduğunu aktardı.
Gsrail Hapishaneleri Gdaresi'nin son 3 yılda 66 Filistinli çocuğa hücre hapsi verdiğine işaret eden Cemal, "Gsrail hapishanelerindeki çocuklar, gözaltına alındığı ilk dakikalardan itibaren psikolojik ve fiziksel ihlallere maruz kalıyor. Tüfek kabzasıyla saldırıyorlar. Gece saatlerinde evlerine düzenlenen baskınların ardından gözaltına alınıyorlar" ifadelerini kullandı.
Gsrail askeri kanunlarına göre, 12-14 yaşları arasındaki bir çocuğa en fazla 6 aylık hapis cezası, 15-16 yaşları arasındaki bir çocuğa 2 yıl ceza veriliyor, 17 ve üzeri yaşlara ise yetişkinlerle aynı muamelede bulunuluyor.

9
Güncel Haber / pkk ülkemizi ne zaman terkedecek ?
« : Nisan 28, 2016, 01:06:20 öö »
Görülmemiş ittifak! PKK Türkiye'yi terk edecek!PKK kurulduğundan beri hiç bu kadar zor duruma düşmemişti. Devletin, askerin, polisin motivasyonu ve halkın tutumu örgütü Türkiye'de bitirdi
Yeni Gžafak yazarı Kemal Öztürk, Güneydoğu ilçelerinde devam edenterör operasyonları sırasında bölgenin nabzını tuttu, bugünkü yazısında ise son duruma ilişkin gözlemlerini aktardı.
Bölgede, terörle mücadelede şimdiye kadar görülmemiş bir ittifak olduğunun altını çizen Öztürk, kaymakamından generaline, askerinden komiserine müthiş bir dayanışmanın sağlandığını aktardı.

DEFALARCA YARALANDIGI HALDE SUR’DAN AYRILMAYAN KOMGSER…
Batı illerine gidebilecekken Nusaybin’i seçen genç bir kaymakamı, Cizre’de gönüllü olarak sokakta askeriyle birlikte operasyonu yöneten generali, defalarca yaralandığı halde Sur’dan gitmeyen, çatışmanın ortasında genç polislerle birlikte çamurun içinde çarpışan komiseri, polise elinde kumanyasıyla yiyecek götüren bir Rizeli askeri anlatan Kemal Öztürk,“hırslanmışlar, öfkeliler ve asla vazgeçecek gibi değiller, her şehithaberiyle daha da bileniyorlar” ifadelerini kullandı.

40 YILDIR GÖRGœLMEMGGž BGR GTTGFAK
Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta askerine, polisine  sahip çıktığını “ya teslim olacaklar, ya da yok olacaklar” dediğini, Başbakan Davutoğlu’nun her hafta doğu illerine gidip halkın arasına girdiğini, Genelkurmay Başkanı’nın çatışma nerede alevlenirse oraya gittiğini, ordusunu teyakkuzda tuttuğunu hatırlatarak “terörle mücadelede, son 40 yılda görülmemiş bir ittifaktan bahsediyorum” dedi.

BÖLGE HALKININ DESTEGG DENGEYG DEGGGžTGRDG
Bu ittifakta en önemli etken ise bölge halkının tutumu. Kürt halkı PKK’dan uzaklaştığı gibi, güvenlik görevlilerine de yoğun bir destek sağlıyorlar. Daha da önemlisi, PKK ve HDP’nin isyan çağrılarına itibar etmiyorlar. Kemal Öztürk’e göre bu durum, terörle mücadelede dengeleri değiştiren tarihi bir gelişme.

PKK YAKINDA TGœRKGYE’YG TERK EDECEK
PKK’yla kesinlikle masaya oturulmayacağının altını çizen Öztürk, örgütün Türkiye içinde tükendiğini ve yakın zamanda Türkiye’yi tamamen terk edeceğini belirtti.

10
Sağlık / Sarımsak ile balı karıştırınca mucize oluşturuyor
« : Nisan 28, 2016, 01:04:23 öö »
Sarımsak bal mucizesi
1/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Pek çok hastalığın iyileşmesinde oldukça etkili olan bu karışım sarımsak ve bal ile oluşturulmaktadır.


2/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Soğuk algınlığından yüksek tansiyona, iltihap, astım, yorgunluk ve halsizliğe, infertilite ve hatta kansere kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

3/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Bunun yanı sıra, kötü kolesterol düzeyini düşürmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yaramaktadır.

4/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Yaşa bağlı olarak veya genetik ve çevresel faktörlerle gözlerin görüş gücü düşüyor.

5/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Görme bozuklukları arasında en çok miyop tarzı görme bozukluğu öne çıkıyor.

6/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Uzmanlarda bu sorundan doğal yollarla kurtulmanın mümkün olduğunu belirterek şu tarifi veriyor:

7/44
Tweetle Facebook'ta paylaş

3 diş sarımsak, 10 çorba kaşığı bal, 200 gr. keten tohumu yağı, 4 limon.MALZEMELER


8/44
Tweetle Facebook'ta paylaş

Sarımsağı ince soyup öğütün ardından limonu soyup doğrayın.HAZIRLANIGžI


9/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Ardından sarımsak, bal ve keten tohumu yağını ekleyin.

10/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Tahta kaşıkla iyice karıştırın.

11/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Cam kavanozla buzdolabında muhafaza edin.

12/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Yemek öncesi 3 öğün 1 kaşık tüketin.

13/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsak ağız kokusuna yol açtığı için çoğu kişi tüketmekten kaçınır.

14/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Ancak sarımsak yendikten sonra dişler fırçalanırsa neden olduğu ağız kokusu önlenebilir.

15/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Faydaları azımsanmayacak kadar çok olan sarımsak doğadan gelen mucizevi ve şifa kaynağı olan bir bitkidir.

16/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Binlerce yıldır farklı kültürlerde birçok sağlık sorununa karşı alternatif bir reçete olarak kullanılmaktadır.

17/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsağın bilindik en önemli faydaları, kötü kolesterolü kontrol altına almak, kalp sağlığını korumak, tansiyonu dengelemek olarak sayılabilir.

18/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Fakat içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde daha pek çok sağlık sorununa karşı faydalıdır.

19/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsak Neye Gyi Gelir?

20/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Yapılan araştırmalara göre sarımsağın total kolesterolü düşürücü etki yarattığı ispatlanmıştır.Kalp Ve Damar Sağlığı:

21/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Özellikle damarların enflamatuar ve oksidatif stresten korunmak için sarımsak önemli rol oynar.

22/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Vücutta bulunan ve farklı hastalıklara yol açan serbest radikaller ile mücadele eder.

23/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Damarları radikallere karşı korur.

24/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Pıhtılaşmayı önler, içerisinde yer alan B6 vitamini damarlara zarar veren homosistein düzeyini düşürür.

25/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsağın bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi vardır. Soğuk Algınlığına Karşı Gyi Gelir:

26/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Bağışıklık sisteminin fonksiyonel bir şekilde çalışmasını sağlar.

27/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Günlük 1 diş sarımsak yutmak soğuk algınlığı nedeniyle ortaya çıkan hastalıklardan korunmayı sağlar.

28/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Ortaya çıkan hastalığın iyileşme sürecini kısaltır.

29/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Beyin ve sinir hücrelerinde ortaya çıkan hasarı onarıcı etki yaratır.

30/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Vücuttaki serbest radikaller yaşlanma sürecini hızlandırır. Alzheimere Karşı Gyi Gelir:

31/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsak tüketimi serbest radikaller ile mücadele ederek vücuttan uzaklaşmasını sağlar.

32/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Yaşa bağlı olarak ortaya çıkan Alzheimer hastalığına yakalanma riskini minimuma indirir.

33/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsak zehirlenmelere karşı kullanılan ve oldukça etkili bir besin olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanan bir bitkidir.Zehirlenmelere Karşı Gyi Gelir:

34/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Zehirlenme nedeniyle hasarlanan organları tedavi edebilmek için sarımsaktan yararlanmak mümkündür.

35/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsağın kemik sağlığını koruyucu etkisi vardır.Kemik Sağlığına Karşı Gyi Gelir:

36/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Özellikle menopoz sonrası ortaya çıkabilecek olan kemik erimesine karşı sarımsak ile önlem alınabilir.

37/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsağın tek başına bakteri ve virüsleri yok edici etkisi yoktur. Gltihap Ve Bakterilere Karşı Gyi Gelir:

38/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Ancak metabolizmayı bakteri ve virüslere karşı korur.

39/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Virüs ve enfeksiyon kaynaklı hastalıkların oluşma riskini azaltır.

40/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Vücutta doğal bir antibiyotik etkisi yaratır.

41/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsağı insan hayatını uzatan bir bitki olarak kabul etmek mantıksız gibi görünse de bağışıklık sistemini destekler. Uzun Yaşam Gçin:

42/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Vücudu farklı hastalıklara karşı koruyarak gerçekten yaşamı uzatıcı etkisi olduğu kabul edilmelidir.

43/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsak genel anlamda vücut yorgunluğunu gidererek, yorgun kas ve organları rahatlatıcı etki yaratır.mans Sağlar: Yüksek perfor

44/44
Tweetle Facebook'ta paylaş
Sarımsak yağı altı hafta boyunca kalp üzerine masaj yapılarak sürülürse yapılan egzersiz sonucu kalbin daha az yorulmasına yardımcı olur.

11
Apple'ın G‡in'deki fabrikası ilk kez görüntülendi
1/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Teknoloji devi Apple'ın G‡in'de 50 bin kişinin çalıştığı iPhone fabrikası ilk kez batılı gazeteciler tarafından görüntülendi.


2/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
G‡in'de Apple'ın sır gibi sakladığı dev iPhone fabrikasının fotoğrafları ilk kez ortaya çıktı.

3/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
G‡in'deki Gžangay şehrindeki Pegatron Corp fabrikasında 50 bin işçi çalışıyor.

4/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Gşçiler her sabah üstlerini değiştirerek pembe ceketleri, mavi başlıkları ve plastik terlikleriyle sabah yoklamasına katılıyor.

5/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Bir iPad yardımıyla yüzleri taranıyor.

6/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Gşçiler henüz piyasaya sürülmemiş herhangi bir teknolojinin dışarıya sızdırılma ihtimaline karşı metal dedektörlerden geçiyor.

7/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Fotoğraflar fabrikada çalışan işçilerin rutin bir gününe ayna tutuyor.

8/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
90 FUTBOL SAHASI BGœYGœKLGœGGœNDE

9/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
90 futbol sahası büyüklüğündeki fabrikanın iç işleyişi şimdiye kadar bir sır gibi saklanıyordu.

10/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Bu fabrika ile ilgili işçilerin düşük ücretlerle uzun saatler çalıştırıldığı iddia ediliyordu.

11/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Fabrika kapılarını ilk kez batılı gazetecilere açtı.

12/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
G‡in Gşçi Gzleme Kurumu'na göre işçiler bu fabrikada ayda 2 bin 20 yuan yani 950 TL ücret alıyor.

13/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Gœrettikleri iPhone'ların G‡in'deki fiyatı ise 6 bin 488 yuan yani yaklaşık 2 bin TL.

14/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Geçtiğimiz Gžubat ayında 26 yaşındaki bir işçinin fabrikada 12 saat çalıştıktan sonra öldüğü iddia ediliyor.

15/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Tian Fulei isimli genç Gžangay yakınlarında diğer işçilerle birlikte paylaştığı bir yatakhanede ölü bulunmuştu.

16/33
Tweetle Facebook'ta paylaş
Ancak fabrika ölümü ile çalışma koşulları arasındaki bir bağlantı olmadığını savunuyor.

17/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


18/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


19/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


20/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


21/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


22/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


23/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


24/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


25/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


26/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


27/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


28/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


29/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


30/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


31/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


32/33
Tweetle Facebook'ta paylaş


33/33
Tweetle Facebook'ta paylaş

12
Dini Bilgiler / Sigara ve dumanı kul hakkına girer mi ?
« : Nisan 28, 2016, 12:55:33 öö »
Diyanet açıkladı: Sigara kul hakkına girer!Din Gşleri Yüksek Kurulu Gœyesi Dr. Mehmet Canbulat, sigara içenleri düşündürecek bir açıklama yaptı.

Kamuya açık bir alanda sigaraiçenleri üzecek açıklama Diyanet'ten geldi. G‡ünkü Diyanet'e göre;içtiğiniz sigaranın dumanı sigara içmeyen birini etkiliyorsa o kişiden helallik almanız gerekiyor.
Din Gşleri Yüksek Kurulu Gœyesi Dr. Mehmet Canbulat'a Sigara kul hakkına girer mi?konuyla ilgili, "Binlerce kişinin yanında sigara içen birini düşünün, o kişi bu insanlarla tek tek helalleşmeli. G‡ünkü dumanıyla onlara zarar vermiş oluyor" dedi.
Canbulat, "Ben sigara içerek kendime zarar verdiğim için tövbe istiğfar etmeliyim ama siz zarar veriyorsam ikinci bir boyut ortaya çıkıyor. Bu da kul hakkına girer. Bu durumda ben ahirette sorumlu olurum. Mutlaka sizinle helalleşmem gerekiyor" dedi.

13
Azerbaycan 24 sene sonra Ermenistan'dan geri aldıAzerbaycan ordusu 24 yıl sonra ilk defa Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ'da ilerleyip yeni bir cephe elde etti.G‡atışmalar Rusya'nın araya girmesiyle sona erdi. Ancak, bölgede durum hala gergin. Azerbaycan'ın ele geçirdiği bölgeye gitti ve cephenin en ileri noktasında yapılan güçlendirme çalışmaları görüntülendi.
Azerbaycan ve Ermenistan arasında 2 Nisan'da başlayıp, dört gün boyunca süren çatışmalarda, Azerbaycan ele geçirdiği yüksekliklerde güçlendirme çalışmalarına devam ediyor.


24 YIL SONRA ELE GERG ALINDI
G‡atışmaların başladığı gece, Azerbaycan ordusu Ermenistan tarafını püskürterek kritik öneme sahip stratejik konumları 24 sene sonra tekrar ele geçirdi. Ermenistan askerleri, Lele Tepe diye adlanan bu yükseklikten, Azerbaycan köylerine ve sivil halkın yaşadığı noktalara ateş açıyordu.
Bu nokta 1994 yılından itibaren yaşanan en şiddetli çatışmaların ardından tekrar ele geçirildi. Karşılıklı yapılan ateşkesin ardından, iki taraf da tekrardan mevzilerinden güçlendirme çalışmalarına başladı.

14
Otomobil / Hangi araba markası hangi ülkenin RESGMLG
« : Nisan 28, 2016, 12:52:56 öö »
Hangi araba hangi ülkenin?1/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Alfa Romeo - Gtalyan Malı


2/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Audi - Alman Malı

3/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Bmw - Alman Malı

4/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Chevrolet - Amerikan Malı

5/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Chrysler - Amerikan Malı

6/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Chery - G‡in Malı

7/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Citroen - Fransız Malı

8/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Dacia - Fransız Malı

9/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Daewoo - Güney Kore Malı

10/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Daihatsu - Japon Malı

11/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
DFM (Dong Feng Motor) - G‡in Malı

12/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Dodge - Amerikan Malı

13/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Ferrari - Gtalyan Malı

14/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Fiat - Gtalyan Malı

15/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Ford - Amerikan Malı

16/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
GMC - Amerikan Malı

17/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Honda - Japon Malı

18/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Hummer - Amerikan Malı

19/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Hyundai - Güney Kore Malı

20/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Infiniti - Japon Malı

21/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Jaguar - Gngiliz Malı

22/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Jeep - Amerikan Malı

23/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Kia - Güney Kore Malı

24/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Lada - Rus Malı

25/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Lamborghini - Gtalyan Malı

26/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Land Rover - Gngiltere - Amerika - 2008 de Hindistan aldı.

27/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Lexus - Japon Malı

28/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Lotus - Gngiliz Malı

29/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Maserati - Gtalyan Malı

30/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Mazda - Japon Malı

31/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Mercedes-Benz - Alman Malı

32/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Mini - Gngiltere - 2001 de Almanya BMW aldı.

33/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Mitsubishi - Japon Malı

34/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Nissan - Japon Malı

35/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Opel - Alman Malı

36/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Peugeot - Fransız Malı

37/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Porsche - Alman Malı

38/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Renault - Fransız Malı

39/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Saab - Gsveç Malı

40/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Seat - Gspanya - Alman Malı

41/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Skoda - G‡ek Cumhuriyeti

42/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Smart - Alman Malı

43/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
SsangYong - Güney Kore Malı

44/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Subaru - Japon Malı

45/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Suzuki - Japon Malı

46/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Tata - Hindistan Malı

47/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Toyota - Japon Malı

48/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Volkswagen - Alman Malı

49/49
Tweetle Facebook'ta paylaş
Volvo - Gsveç - G‡in
15
Tatlılar / Sütlaç Tarifi
« : Nisan 23, 2016, 11:41:04 öö »
Sütlaç Tarifi
2 çay bardağı pirinç yıkanarak tencereye alınır. Gœzerine 1 litre su eklenerek pirinçler uzatıp yumuşayıncaya kadar pişirilir.
Pişen pirinçlere 1 litre süt eklenerek kaynamaya bırakılır,

Ayrı bir kG¢seye 3 yemek kaşığı pirinç unu ve 1 su bardağı süt alınarak çırpılır,

Kaynayan sütlaç tan 1-2 kepçe alınarak kG¢seye boşaltılır ve kasedeki karışık bu şekilde ılıtılır,

Daha pasta pirinç unu karışımı tencereye dökülerek karıştırılır ve sütlaç 10 dk kadar kaynamaya bırakılır.

Son olarak 2 su bardağı şeker ilave edilerek 1-2 dik kaynatılır ve ocaktan alınır

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 85