Gönderen Konu: Oyun grubu ağları  (Okunma sayısı 172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bilcodweb

  • Nefer
  • *
  • İleti: 50
  • Rep: 0
    • Profili Görüntüle
Oyun grubu ağları
« : Ağustos 10, 2018, 11:08:44 öö »
Oyun grubu ağları
 
 Oyun grubu ağları oyun parklarında ve diğer çeşitli alanlarda çocukların güvenliğini korumak için kullanılan bir materyaldir.  Bu ağlar bir yandan güvenliği sağlarken diğer yandan da oyun alanlarını renklendirerek çocukların ilgisini çeker. Bu nedenle sıkça her oyun alanında kullanılır.
 
 Çocuklarımız, bu hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Bu nedenle onları sürekli himayemiz altında tutmak, başlarına gelebilecek olumsuz şeylerden ve tehlikelerden sakınmak da bizlere düşer. Çocukların renkli hayatlarının vazgeçilmezi olan oyunlar, onların günlerini tamamen meşgul eden, uyku dışındaki tek şeydir. Evde alınan önlemlerin yanı sıra parklarda, oyun salonlarında ve çeşitli oyun alanlarında da büyük ve küçük çaplı olmak üzere önlemler alınır. Oyun grubu ağları oluşabilecek tehlikelerden ve diğer bazı olumsuzluklardan korunmak için kullanılan en önemli materyallerden birisidir. Ağlar üretilirken güvenlik esas alınarak aynı zamanda oyun alanlarındaki dekor da önemsenir. Örümcek ağlarından esinlenerek günümüze kadar gelen bu önlem çeşidi sadece oyun alanlarında değil inşaat ve benzeri alanlarda da sıkça kullanılır. Açık park alanlarında kullanılan ağlar olumsuz hava şartlarına karşı metanetli şekilde üretilerek tehlikelerden korunmaya çalışırken daha fazla tehlikeyle karşılaşmayı önler.
 
 Oyun grubu ağları, oyun alanlarının ve parkların dekoruna göre istenilen renk ve istenilen ölçülerde üretilebilir. Üretilirken dikkate alınan şeylerden birisi, kullanılan alana göre sık veya geniş örülmesidir. Öyle ki bazı oyun alanlarında tehlike arz edebilecek boşluklar daha küçükken bazı oyun alanlarında daha küçüktür. Topla dolu oyun havuzlarında topların dışarıya çıkmasını önlemek amacı ile daha dar örülür. İstenilen renk ve ölçüye göre de fiyatları değişkenlik gösterebilirken, standart ölçüler de mevcuttur. Ayrıca bazı fabrikalarda ağ üretiminde kullanılan malzemelerin kalite derecesine göre de değişiklik gösterir.


Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş twitter